O Nás

MŠ Oloví stojí v okrajové části města, které leží v blízkosti lesa. MŠ byla uvedena do provozu 15. 12. 1986. Dne 1. 1. 2003 byla sloučena se základní školou v jeden právní subjekt.  Je to typizovaná budova s kapacitou 90 dětí.

Mateřská škola má 8 pracovníků:

• 4 učitelky MŠ, jednu chůvu,jednu asistentku pedagoga, kuchařku, uklízečku.

Mateřská škola se skládá ze tří oddělení, kde každé oddělení má svůj vchod. V současné době jsou v provozu 2 třídy:

1. Myšičky, kterou navštěvují děti ve věku 2 – 4,5 roku. Oddělení se nachází v přízemí budovy.
  2. Kočičky, do které docházejí děti od 4,5 do 7 let. Oddělení se nachází v prvním patře MŠ.

V prvním patře je rovněž další oddělení, které slouží jako stálá ložnice. Každá ze tříd má svoji šatnu a sociální zařízení.

Mateřská škola nemá svoji kuchyň, pouze výdejnu stravy. Jídlo je dováženo z kuchyně ZŠ. Součástí MŠ je menší zahrádka s pískovištěm.

Mateřská škola zařazuje do svého výchovně vzdělávacího programu prvky vzdělávacího programu „Začít spolu“.