Projektový den – Stezka plná strašidel

V pátek 4.9.2020 jsme v rámci projektového dne mimo MŠ podnikli výlet na Goethovu vyhlídku spojený se „Stezkou plnou strašidel“.

Děti během celého dopoledne hledaly strašidla, plnily zábavné úkoly a dozvěděly se mnoho zajímavostí o lese.  Každé strašidlo bylo velmi originální a spojovala ho také poučná pohádka. Ne u všech strašidel se nám povedlo pohádku přečíst, ale např. u  Foukatána větrného nebo Bleskavy hromovité se děti dozvěděly, jak se v lese chovat při silném větru či bouřce. Každé strašidlo mělo připravený také zábavný úkol, díky kterému byly děti, po jeho splnění, stále blíže k tajnému strašidelnému heslu.

Na konci stezky, kterou jsme úspěšně prošli, jsme společně vyluštili tajné strašidelné heslo. Získali jsme pamětní minci a dětem byly rozdány diplomy za statečnost. Na závěr jsme si společně , pod dohledem paní Adamcové,která nás celou stezkou provázela,  založili oheň a opekli zaslouženého buřta.

Na velmi vydařený výlet se můžete podívat v naší galerii.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *