příprava třída Kočičky 25.5.2020 – 29.5.2020

Já a můj domov

V tomto týdnu se s dětmi zaměřte na naši vlast. Pracujte s mapou ČR, kde si ukažte hlavní město,naše město, Sněžku, řeku Vltavu, Labe, Ohři apod.,dále se můžete zmínit  o Karlu IV., ukázat si na mapě hrad Karlštejn, seznamte děti s barvami vlajky ČR, kterou mohou namalovat a poslat nám ji, ukažte si strom Lípu – národní strom, poslechnout si děti mohou hymnu. Povídejte si co se u nás pěstuje, jaká u nás žijí zvířata, jaké je u nás počasí.

Děti mohou stavět domy, hrady, řeky, mosty,  vyrobit hory, namalovat či nakreslit obrázek našeho města.Mohou vystříhávat z časopisů lesy, zvířata, rostliny, jeskyně, hrady, zámky a další kulturní památky či přírodní krásy naší země a lepit je na předkreslený tvar ČR

Hrát mohou hry – skákání panáka, kuličky, míčová školka, skákání gumy,……

Naučte se písničku “My jsme muzikanti”

 

 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *