Nabídka aktivit – třída Kočičky 11.5.2020 – 15.5.2020

Maminka má svátek

Ahoj děti,

v neděli oslavila vaše maminka svátek. Vlastně všechny maminky slavily svátek, tzn. že i vaše babička slavila svátek, protože je to maminka vaší maminky nebo vašeho tatínka.  Zkuste si tento týden povídat s rodiči, jaká  vaše maminka je, jak se jmenuje, co ráda dělá, co umí, čím jí uděláte největší radost, jak vaše maminka vypadá, co všechno maminka doma dělá Nezapomeňte, taky na tatínka, i on je ve vašem životě velmi důležitý 🙂 Zkuste si vzít fotografie, nad kterými vaši rodiče mohou společně s vámi zavzpomínat, jaké to bylo, když byla maminka nebo tatínek  ještě  děti a jaká byla vaše babička nebo dědeček maminka a tatínek 🙂 Stejně tak můžete zavzpomínat i s vaší babičkou nebo dědečkem. I oni měli maminku a tatínka, stejně tak, jako má každý z nás.

Taky vám napíšu dvě hádanky, které určitě všichni zvládnete uhádnout 🙂

Vaří, pere, žehlí, šije, koupe děti, hrnky myje,

odpovídá na otázky, dává pusy z velké lásky.  (maminka)

 

Řídí auto, kdeco spraví. Co ho baví? Fotbal, zprávy.

Když se vrací po práci, je pro každou legraci. (tatínek)

 

Naučit se můžete také básničku, kterou nám můžete poslat na stránky, které máme na Messengeru nebo WhatsAppu:

Ze všeho mám nejraději,

když se máma s tátou smějí.

Mám je rád/a oni mě,

patříme si vzájemně.

 

nebo

Princezna má závoj zlatý,

plný drahých kamínků.

Ve skříni má zlaté šaty,

na stříbrném ramínku.

Ať si je má třeba troje!

My jsme mami bohatší:

ty jsi moje, já jsme tvoje –

my se máme nejradši.

 

Doma si můžete zahrát na maminku a zkusit  vaší mamince připravit s tatínkem třeba dobrou večeři 🙂 nebo ji natrhat při procházce přírodou kytičku z lučního kvítí 🙂 Uvidíte, jakou bude mít  maminka radost 🙂

Dál můžete vaši maminku, nebo i tatínka namalovat, nakreslit a obrázek nám poslat 🙂

Zkuste nakreslit i  kytičky, srdíčka, které potom můžete vystříhnout 🙂

Pokud máte doma korálky, můžete také mamince navléknout pěkné korále 🙂

Zkuste také vytleskat slova – maminka, tatínek, babička, dědeček a určit, kolik slabik slova mají a nezapomeňte také na určení první hlásky u těchto slov 🙂  Pokud znáte jména rodičů i prarodičů zkuste vytleskat a určit hlásku i u jména 🙂

No a mamince, ale i tatínkovi doma pomáhejte, uklízejte si po sobě pěkně hračky v pokojíčku a usmívejte se, obejměte je nebo pohlaďte, protože váš úsměv, objetí a pohlazení je pro maminku i tatínka tou největší radostí, kterou jim můžete dát 🙂

 

Mějte se krásně a už se na vás moooooooooooc těšíme 🙂Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *