Den: 29. 3. 2020

Aktivity pro předškoláky

Nabídka-aktivit-předškoláci Kniha

Nabídka aktivit pro rodiče – třída Kočičky (velké děti)

Kniha studnice moudrosti Dnešní inspiraci na aktivity s dětmi začnu citátem od Alberta Einsteina: “Pokud chcete, aby byly vaše děti inteligentní čtěte jim pohádky. Pokud chcete, aby byly ještě inteligentnější, čtěte jim více pohádek.” – povídejte si s dětmi o knihách, čtěte jim, prohlížejte knihy,

Nabídka aktivit pro rodiče – třída Myšičky (malé děti)

Barevná kvetoucí příroda

Rozhovory s dětmi – charakteristické znaky jara ( slunce, květiny, teplo, probouzení

přírody, přílet  ptáků, mláďata,…)

– co děláme na zahrádce

Říkanka:

Pampelišky

Kde se vzaly, tu se vzaly,

pampelišky v trávníčku,

ke sluníčku obracejí

svoji zlatou hlavičku.

Kde se vzali, tu se vzali,

motýlkové, včeličky,

přiletěli, zulíbali pampeliškám hlavičky.

Pohádka:

Václav Čtvrtek – Jak zasadili semínko

Třídění semínek (podle tvaru, velikosti,…), seznamování se s názvy jarních květin (pampeliška, tulipán, narcis,…),vytleskávání jejich názvu, určování počtu slabik, skládání rozstříhaného obrázku květiny, puzzle, početní řada 1-5 (kolik teček má beruška), sestavování květinek z víček od PET lahví, omalovánky květin, stříhání, lepení, grafomotorika (krouživými pohyby na větší arch papíru kreslit kruh vycházející z ramene)  “Včelka letí mezi děti. Kuplte, děti, med. Za kytičku jetelíčku, dám ho na oběd.